Upravit stránku

Jak udržovat sklo jako po prvním vysprchování

Každá výplň sprchového koutu značky ROLTECHNIK má již z výroby povrchovou ochranu skla ROLSHIELD. Tato vrstva působí jako ochranný štít proti usazování nečistot a vodního kamene. Kapky díky ní vytváří dokonalé kuličky a okamžitě stékají pryč ze skla. S ochrannou vrstvou ROLSHIELD vám odpadá namáhavé čistění sprchového koutu. Jeho údržba je snadná a téměř bez práce. Aby však vrstva zůstala celistvá, nepoužívejte žádné agresivní čističe, ale jen speciální přípravky ROLSHIELD, s nimiž certifikace TÜV garantuje životnost povrchové úpravy po dobu 10 let.

ROLSHIELD REFRESH CLEANER
Péče pro oživení ochranné vrstvy

Přípravek s příjemnou vůní využijete pro příležitostné ošetření a čištění skla v jednom kroku. REFRESH CLEANER můžete používat na všechny skleněné plochy s ochrannou vrstvou ROLSHIELD. Pravidelnou údržbou zajistíte, že vrstva neztratí nic ze své funkčnosti a minimálně po dobu 10 let své životnosti bude 100% chránit váš sprchový kout před usazováním nečistot a vodního kamene.

ROLSHIELD COMPLETE CARE
Kompletní péče o povrch skla

Sada slouží pro nanesení nové povrchové ochrany skla ROLSHIELD nebo opravu původní poškozené vrstvy na sprchovém koutě. Kromě sprchy s ní můžete ošetřit i jakékoliv další skleněné plochy, hydromasážní a parní boxy, umyvadla, WC, obklady, dlažbu a další sanitární keramiku v koupelně. Díky COMPLETE CARE získá povrch vodoodpudivý efekt, ochráníte jej před korozí a usnadníte si jeho další údržbu.

ROLSHIELD Refresh Cleaner
ROLSHIELD Complete Care

Jak používat REFRESH CLEANER?

Tento přípravek je určen pro příležitostné ošetření a čištění skla v jednom kroku. Stačí jej používat zhruba 1×14 dní na všechny skleněné plochy s ochrannou vrstvou ROLSHIELD. Pravidelnou údržbou zajistíte, aby vrstva neztratila nic ze své funkčnosti a minimálně po 10 let své životnosti 100% chránila váš sprchový kout před usazováním nečistot.

Postupujte ve dvou krocích:

 1. Naneste čistič REFRESH CLEANER krouživými pohyby měkkou utěrkou z mikrovlákna na povrch skla. Nechte působit 2 minuty.
 2. Vyleštěte sklo utěrkou z mikrovlákna. A máte hotovo! Sklo nemusíte dodatečně omývat vodou.

REFRESH CLEANER dodáváme v balení 500 ml a pro představu sprchový kout o rozměru 90 × 90 cm s ním ošetříte zhruba 20krát.

Jak používat sadu COMPLETE CARE?

S touto základní sadou můžete buď nanést novou ochranu skla ROLSHIELD nebo opravit a obnovit stávající a přirozeně opotřebovanou vrstvu. Výsledkem je okamžitý vodoodpudivý efekt, který se v průběhu 24–48 hodin ještě zvýší. Sada COMPLETE CARE obsahuje několik pomůcek a neviditelnou ochrannou vrstvu s nimi nanesete v několika snadných krocích:

 1. Krouživými pohyby aplikujte neředěný přípravek PRE CLEANER na sklo pomocí přiložené houby. Nechte působit zhruba 2–5 minut.
 2. Vyleštěte sklo žlutou utěrkou z mikrovlákna.
 3. Krouživými pohyby naneste přípravek PROTECTOR pomocí bílé utěrky a rozetřete ho. Postupujte po úsecích o velikosti 0,5 m2. Opět nechte 1–2 minuty zaschnout.
 4. Vyleštěte povrch modrou utěrkou z mikrovlákna a než sprchový kout použijete, vyčkejte pár hodin.

Balení COMPLETE CARE vydrží zhruba na 3–4 použití (pokud uvažujeme o skleněné výplni koutu o rozměru 90 × 90 cm).

Na co si dát při údržbě pozor?

Abyste neporušili ochrannou vrstvu ROLSHIELD, nepoužívejte nikdy k čištění skla abrazivní mléka a prášky. Nepoužívejte ani jiné přípravky, které obsahují množství alkálií, chlóru a bělidla. Doporučujeme nepoužívat ani koncentrované čističe odpadů, ocelovou vlnu a čističe na kov nebo abrazivní houby a další ostré pomůcky.

Běžně doporučujeme vždy sklo po použití sprchy opláchnout bohatým proudem čisté vody. Po delším používání koutu můžete preventivně minerály obsažené ve vodě a ostatní nečistoty lehce odstraňovat měkkou utěrkou z mikrovlákna. A při silnějším znečištění stačí v budoucnu použít opět REFRESH CLEANER. Díky jeho rozprašovači se snadno dostanete i k těžko přístupným místům. Je velmi účinný, příjemně voní a je ekologický.

Jak dosáhnout ještě lepšího výsledku?

Ačkoliv svépomocí nelze sklo ošetřit tak dokonale jako při průmyslovém nanášení ochranné vrstvy ROLSHIELD, při řádném udržování a v kombinaci s čističem REFRESH CLEANER vám bude vrstva sloužit po dobu 10 let. Doporučujeme ji však zhruba 1× za rok obnovit a zacelit drobná poškozená místečka.

Sada REFRESH CLEANER obsahuje:

Přípravek REFRESH CLEANER je dodáván v praktickém 500 ml balení s pistolovým rozprašovačem.

Sada COMPLETE CARE obsahuje:

 1. 200 ml ROLSHIELD PRE CLEANER
 2. 100 ml ROLSHIELD PROTECTOR
 3. houba s rukojetí pro aplikaci ROLSHIELD PRE CLEANER
 4. žlutá utěrka z mikrovlákna pro leštění ROLSHIELD PRE CLEANER
 5. dvě bílé utěrky z viskózy pro aplikaci ROLSHIELD PROTECTOR
 6. modrá utěrka z mikrovlákna pro leštění ROLSHIELD PROTECTOR ​
 7. 1 pár jednorázových rukavic 

Máte zájem o produkty ROLSHIELD? Napište nám

 • Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.
Nahoru